יום רביעי 02 דצמבר 2020
הצעות ממיטב המכונים בקליק
שם מלא
טלפון
אימייל
אזור
הערות
תן למכללות לפנות לחפש אותך
שם מלא
טלפון
אימייל
אזור
הערות

 תנאים מותאמים

לא מעט מבני הנוער בארץ מאובחנים כסובלים מלקות למידה כל שהיא. למרות זאת, האבחונים וההקלות שהיו רלוונטיות בתיכון, לא תמיד ימשיכו באופן אוטומטי עם האדם גם לבחינה הפסיכומטרית ולשנות לימודיו באקדמיה.

אם אתם חשים שאתם זקוקים להקלות במבחן הפסיכומטרי, על סמך ניסיון העבר, עליכם לפנות מבעוד מועד אל המרכז הארצי לבחינות והערכה, כדי לבקש שידונו בעניינכם, ויאפשרו לכם להיבחן בצורה שתתאים לכם.

 

אז מה צריך לעשות?

רכזו את כל המסמכים והאבחונים הרלוונטיים שלכם. יש לשלוח רק מסמכים ואבחונים 5 שנים אחורה, ולא לפני כן. לאחר שריכזתם את כל החומר הרפואי שלכם, עליכם להירשם לבחינה במרכז לבחינות והערכה.

ההרשמה לבחינה הפסיכומטרית, מתבצעת או על ידי ערכת רישום שנקנית בחנויות הספרים השונות, ומשולמת בדואר, או על ידי אתר האינטרנט של המרכז לבחינות והערכה. לאחר ההרשמה יש לשלוח את האבחונים הרלוונטיים יחד עם אישור ההרשמה או האסמכתא אל המרכז לבחינות והערכה, לצורך דיון בעניינכם. חשוב מאוד לדעת, שאין אפשרות להירשם ברישום מאוחר במידה ורוצים להגיש בקשה לתנאים מותאמים והקלות בבחינה. לכן הקפידו להירשם בזמן, ועדיף, כמה שיותר מקודם, כדי שתוכלו לערער במידת הצורך.

 

לא רק סובלים מלקויות למידה זקוקים לתנאים מותאמים והקלות. גם הסובלים מהפרעות קשב וריכוז , נכות פיזית או מגבלה כרונית יכולים לקבל התאמה של המבחן לצרכיהם. כדי להגיש בקשה לתנאים מותאמים יש להצטייד באבחונים אם יש, או במידע רפואי עדכני מהרופא המטפל.

 

הפניות המגיעות אל המרכז הארצי לבחינות והערכה נידונות בכובד ראש. הצוות שבוחן את הפניות מורכב מרופאים, פסיכולוגים ואנשי מקצוע העוברים על כל בקשה ומכריעים בנידון. אם זאת, יש לדעת שהצוות לא מאשר כל בקשה באופן אוטומטי, ורק לקויות ראשוניות וחמורות יחסית מאושרות.

למי שרוצה לערער על החלטת המרכז, ניתן להגיש ערעור עם חומר רלוונטי חדש ועדכני, עלות הערעור היא כ 200 ₪. ערעור מומלץ להגיש רק אם יש לכם מידע רפואי שלא היה בעת הגשת הבקשה הראשונית. ובכל אופן, גם הערעור צריך להיות מוגש עד התאריך האחרון להרשמה למבחן.


ספר לחבר
אימייל הנמען
אימייל השולח
פסיכומטרי
פסיכומטרי - מאמרים
פסיכומטרי - קורס פסיכומטרי
פסיכומטרי - מידע כללי
פסיכומטרי - תרגול
פסיכומטרי - עזרים
סקר מהיר
מהו היום העדיף עליך ללימודי פסיכומטרי ?