יום חמישי 25 פברואר 2021
קורס פסיכומטרי אישי
אחד הקריטריונים החשובים ביותר בכל קורס פסיכומטרי הוא מידת היחס האישי שנותנים המדריכים לתלמידי הקורס. הרי ידוע כי לכל תלמיד צרכים משלו, כמו לימוד בקצב מסוים והתאמה לנקודות החולשה והחוזק שלו. לכן, בניגוד לשיעור רגיל בבית הספר, בו המורים פשוט "שופכים" את החומר ו"רצים" איתו, בקורס פסיכומטרי אישי המדריכים חייבים להישאר עם האצבע על הדופק, ולהעביר את החומר בצורה המאפשרת לכל אחד ואחד מהתלמידים להבין אותו.

על מנת להגיע למצב כזה, המדריכים חייבים להכיר את תלמידיהם באופן אישי ולדעת בדיוק מה קצב הלימוד שלהם, מהם הנושאים הבעייתיים ביותר עבורם, וכיצד כדאי להעביר להם את חומר הלימוד בצורה הטובה ביותר. חשוב לזכור שעל מנת להכיר באופן אישי את תלמידיהם, המדריכים חייבים להיות זמינים גם לאחר שעות הלימוד של הקורס, ולסייע בכל בעיה שצצה.

מעבר לפן ה"מקצועי", קורס פסיכומטרי אישי מתבטא ביחס החברתי של המדריכים לתלמידים. מדריך טוב, הוא מדריך שמדבר בגובה העיניים, בשפה קלילה אך ברורה ומשמש לא רק כמורה, אלא גם כסוג של חבר. קורס פסיכומטרי אישי מוצלח הוא כזה שבו תלמידים יכולים לפנות אל המדריך בבעיות אישיות ולא רק מקצועיות ולהיעזר בו בשעת הצורך.

כמו כן, יש לזכור כי מכונים רבים מתגאים בכך שהם מעבירים קורס פסיכומטרי "אישי". עם זאת, בכיתות עם מספר רב של תלמידים המדריך יתקשה להיות זמין עבור כל אחד מהתלמידים באופן אישי. בכיתות קטנות, לעומת זאת, המדריך יוכל להקדיש זמן רב יותר עבור התלמידים ולהתעכב על נקודות בעייתיות בחומר הלימוד. כדאי לקחת בחשבון שיקול זה בעת בחירת מכון ההכנה לקורס פסיכומטרי.
 
ספר לחבר
אימייל הנמען
אימייל השולח
פסיכומטרי
פסיכומטרי - מאמרים
פסיכומטרי - קורס פסיכומטרי
פסיכומטרי - מידע כללי
פסיכומטרי - תרגול
פסיכומטרי - עזרים
סקר מהיר
מהו היום העדיף עליך ללימודי פסיכומטרי ?