יום רביעי 02 דצמבר 2020
הצעות ממיטב המכונים בקליק
שם מלא
טלפון
אימייל
אזור
הערות
תן למכללות לפנות לחפש אותך
שם מלא
טלפון
אימייל
אזור
הערותאוניברסיטת בר-אילן


אוניברסיטת בר-אילן הינה האוניברסיטה השנייה בגודלה במדינת ישראל, ובה לומדים כ- 24,500 סטודנטים בקמפוס המרכזי ברמת-גן, ובעוד 4 מכללות אזוריות הפועלות בחסות האוניברסיטה - בעמק הירדן, בצפת, בגליל המערבי ובאשקלון.

בהתאם לעקרונות היסוד של הקמתה, רואה האוניברסיטה בעקרונות היהדות המקודשים את ייחודו של העם היהודי. תפקידיה היסודיים של האוניברסיטה כוללים טיפוח השמירה על עקרונות אלו מתוך אהבה והעמדת מלומדים, חוקרים ואנשי מדע יודעי תורה וחדורי רוח היהדות המקורית ואהבת הבריות.

בשל כך, מטפחת ומשלבת האוניברסיטה את המסורת והזהות היהודית עם טכנולוגיות ומחקרים מודרניים, המתבצעים ביחידות האקדמיות שלה. הקניית יסודות המורשת היהודית באמצעות לימודי היסוד ביהדות, המכון הגבוה לתורה ופעילויות אחרות, תוך כדי לימוד אקדמי ברמה גבוהה ופיתוח מחקר מתקדם במסגרת פקולטות, מחלקות ומרכזי מחקר, מקנים לאוניברסיטה את ייחודה.

במגמה להיות אוניברסיטת מחקר מצטיינת, שמה אוניברסיטת בר-אילן דגש ניכר בשנים האחרונות על הרחבת המחקר והלימודים המתקדמים, וזאת על ידי הגדלה ניכרת של מספר תלמידי המחקר באמצעות מלגות נשיא ומלגות אחרות. כמו כן פיתחה האוניברסיטה תכניות לימוד בין-תחומיות ייחודיות והעמיקה את המחקר וההוראה בתחומים הנמצאים בחזית המדע, כגון ביולוגיה חישובית, ביוטכנולוגיה, ננו טכנולוגיה ועוד.

24,500 הסטודנטים הרשומים באוניברסיטה ובמכללותיה, הבאים מרקע חברתי ודתי מגוון, לומדים בצוותא ובהרמוניה מדי יום ביומו - בכיתות, במעבדות ובספריות, וכך תורמת האוניברסיטה לסובלנות ולדו-קיום בין סטודנטים דתיים וחילוניים, יהודים וערבים.

משחר קיומה היתה האוניברסיטה ערה למורכבותה של החברה בישראל ולבעיותיה היסודיות, ואף נקטה שורת פעילויות וצעדים למען חיזוק מעורבותה בקהילה על ידי הקמת שלוחות (שהפכו ברבות הימים למכללות) ברחבי הארץ. באופן זה הביאה אוניברסיטת בר-אילן את דבר האקדמיה אל הפריפריה, וספקה שירותים פסיכולוגיים ומשפטיים לאוכלוסייה נזקקת על ידי מתן מלגות לסטודנטים נזקקים, באמצעות פתיחת מסלולי לימוד לתואר ראשון לאוכלוסייה החרדית בירושלים ובבני-ברק, ועוד.

בעזרת ידידיה ותומכיה מרחבי תבל ממשיכה האוניברסיטה לשמש "מגדל של אור", כמובטח במגילת היסוד שלה, ופותחת את שעריה למועמדים מן הארץ ומרחבי העולם.

כ- 88,000 בוגרי האוניברסיטה המצויים כיום בעמדות מפתח בחברה, בציבור, במערכות משק, כלכלה ובטחון, משרים מרוח ערכי היהדות, המוסר היהודי, הערכים האינטלקטואליים, המתינות האידיאולוגיות והמחויבות לקהילה, אותם רכשו באוניברסיטה, בכל מקום בו הם פועלים.

אוניברסיטת בר-אילן: קהילה ייחודית של אנשי מדע, האמונים על מסורת ישראל, המשקיעים את כל כוחם ומרצם לשזירת הקדום עם המודרני, הקדוש עם הארצי, והרוחני עם המדעי.

ספר לחבר
אימייל הנמען
אימייל השולח
פסיכומטרי
פסיכומטרי - מאמרים
פסיכומטרי - קורס פסיכומטרי
פסיכומטרי - מידע כללי
פסיכומטרי - תרגול
פסיכומטרי - עזרים
סקר מהיר
מהו היום העדיף עליך ללימודי פסיכומטרי ?